Nawożenie Wuxalami w okresie dojrzewania owoców.

on Pt, 22.08.2014 - 11:28

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi profesjonalnych środków do nawożenia dolistnego roślin firmy WUXAL.

 

Wuxal Aminocal to specjalistyczny nawóz wapniowy, przeznaczony do późnego zapobiegania gorzkiej plamistości podskórnej, poprawienia wybarwienia i właściwości przechowalniczych owoców. Nie zawiera azotu mineralnego, dzięki czemu nie stymuluje wzrostu wegetatywnego w końcowej fazie rozwoju i korzystnie wpływa na wybarwienie się owoców. Wuxal Aminocal zawiera mangan i cynk oraz naturalne dodatki polipeptydowe i dodatki aminokwasów. Dodatki polipeptydowe zawarte w nawozie Wuxal Aminocal obniżają napięcie powierzchniowe i zwiększają przyczepność nawozu do liści i owoców. Są powoli absorbowane przez roślinę i wspomagają jej metabolizm. Wartość pH nawozu wynosi ok. 4,0 co ułatwia pobieranie wapnia przez skórkę starszych owoców. Cynk i mangan tworzą, podobnie jak w naturze, związki białkowe z polipeptydami, ułatwiając absorpcję wapnia oraz wspomagając wybarwienie się owoców. Zalecany w towarowej produkcji sadowniczej i warzywniczej oraz w uprawach ekologicznych.

Wuxal Top P jest płynnym nawozem dolistnym z wysoką zawartością makroelementów, szczególnie fosforu oraz z zawartością wszystkich mikroelementów niezbędnych do odżywiania i dokarmiania roślin. Nawóz doskonale nadaje się do pobudzania wzrostu i rozwoju wszystkich roślin odznaczających się zwiększonym zapotrzebowaniem na fosfor, szczególnie w przypadkach gdy zapotrzebowanie to nie może być pokryte poprzez nawożenie doglebowe. Wysoka zawartość fosforu i pozostałych makroelementów oraz doskonale zbilansowana ilość mikroelementów sprawiają, iż Wuxal Top P jest idealnym nawozem do interwencyjnego oraz prewencyjnego uzupełniania widocznych i ukrytych niedoborów fosforu we wszystkich uprawach polowych (szczególnie kukurydzy), sadowniczych i warzywniczych. Wuxal Top P dzięki aktywnej formie fosforu posiada wyjątkowo silne właściwości buforujące – zmiękcza wodę i obniża pH cieczy robocze.

 

Nawozy Wuxal w uprawie jabłoni

 Więcej informacji: tu